www.amapro.cz & Odkazy Internet [Digiální technika]

Otevře webové stránky AmaPro
Otevře hlavní stránku společnosti AmaPro
Internetové stránky určené pro studenty středních a vysokých odborných škol.


amapro.cz/odkazy Projekt eliminuje vyhledávání klíčových slov na komerčních stránkách a v e-schopech.


Nový projekt AmaPro
www.amapro.cz
Stránky o elektronice, telekomunikacích, digitální technice a programování v C/C++. Obsahuje přes 600 odborných článku výukového a informačního charakteru.
odbornecasopisy.cz
vychází měsíčně (dvojčíslo 8-9) od roku 1991 po sloučení časopisů . Elektrotechnický obzor (zal. 1911) a Elektrotechnik (zal. 1946)
fi.muni.cz
Tato kapitola vysvětluje základní pojmy, jejichž zvládnutí je nutné pro pochopení dalších informací v této práci.
vesmir.cz
Energetika,Mikroskopie,Nanotechnologie,Počítače, internet,Technické vědy
vejvoda.estranky.cz
Zesilovač TDA 200 10W, Blikač k mobilu, Domácí telefon-schéma
fyzika.jreichl.com
Encyklopedie Fyziky je projekt, který se zrodil na základě mé dlouhodobé maturitní práce a jehož cílem je zpřístupnit učivo fyziky studentům. Je věnován všem, kteří zjistili, že některé informace nelze na českém internetu nalézt!
kareldukekohout.sweb.cz
Vítejte na mých stránkách o počítačích. Tyto stránky jsou určeny pro ty, kteří si staví nebo upgradují svůj počítač. Už je tomu více než rok, co jsem se rozhodl, že chci mít počítač. Počítač, který by mi měl zajistit přístup k internetu, nahrávání hudby, zpracovávání videa, atd.
logotronic.webzdarma.cz
Vítejte na stránce webové prezentace projektu Logotronic. Jeho námět byl přebrán z diplomové práce Digitální technika v praktických činnstech z elektrotechniky na 2. st. ZŠ uskutečňované na Katedře technické a informační výchovy PdF UP. Jeho cílem je seznámit žáky s jednotlivými prvky při sestavování polovodičových obvodů a zároveň je naučit základní algoritmy při jejich sestavování. Tato prezentace slouží jednak jako reklama na stavebnici Logotronic a také jako prostředek pro získávání dalších nápadů či připomínek ze strany návštěvníků...
hw.cz
HW server je technický server na českém internetu, který se zaměřuje na oblast elektroniky, hardware a s nimi spojeného programování. Informujeme o dění v oboru, zajímavých nápadech k řešení, trendech atd.. Zveřejňujeme také kompletní konstrukce, zkrácené i kompletní překlady katalogových listů zajímavých obvodů, nezávislý seznam firem z oblasti elektroniky zastoupených na internetu, čtenářské průzkumy, diskuzní fóra atd..
barts.cz
Stránky o elektronice a počítačích
vossost.cz
Okno prohlížeče je rozděleno do tří oken. Největší z nich je hlavní, ve kterém se zobrazují požadované informace a texty. Vlevo je okno s obsahem. Jednotlivé bílé položky jsou hypertextovými odkazy, po kliknutí na ně se v hlavním okně otevře požadovaná kapitola. Kliknete-li na červenou hvězdičku, objeví se v horním okně podobsah příslušné kapitoly (opět ve formě odkazů).
elektronika.cz
Součástková základnaMěřicí technikaLiteraturaEMS - výroba a servisTelekomunikace Automatizace budov Automatizace průmyslu Audio-video-hifi Software Veletry Školení Katalog firem Katalog výrobků Firemní info Bleskovky Zaměstnání Osobnosti Humor Různé Instruktážní videa
svethardware.cz
Zajímá Vás dění v oblasti informačních technologií nebo si chcete osvěžit či doplnit své znalosti? Na adrese www.svethardware.cz je zde pro Vás nezávislý server přinášející každodenní domácí i zahraniční zpravodajství z oblasti IT společně s rozsáhlými recenzemi hardwarových komponent.
zive.cz
Mladá fronta vydává tato významná internetová média
edunet.souepl.cz
Rychlý úvod do číslicové techniky
pc.poradna.ne
Pokud jste se setkali s nějakým problémem, nezoufejte! Mezi návštěvníky zdejší poradny je hodně lidí, kteří rozumějí nejrůznějším oblastem ze světa techniky a rádi Vám s řešením problému pomohou. A pokud mezi takové lidi patříte, uvítáme, pokud pomůžete ostatním návštěvníkům. V archivu poradny najdete řešení mnoha problémů a s velkou pravděpodobností i toho Vašeho. Proto doporučujeme vyzkoušet nejdříve hledání.
forum.crk.cz
Fórum Českého radioklubu
sandbox.cz
Obecně integrovaný obvod je elektrický obvod vybudovaný na polovodičovém materiálu, obyčejně se jedná o plátek monokrystalu, zalitého hermeticky nebo nehermeticky v některé vhodné hmotě. Základní dělení integrovaných obvodů je podle použitého typu tranzistoru, případně podle typu technologie a hustoty součástek. Některé typy obvodů ovšem neobsahují jen digitální části, ale také části analogové. To jsou obvody hybridní.
misovystranky.wz.cz
Úvod do elektroniky, Obvodové součástky, Polovodiče
voho.cz
Matematika,Hardware, Software
volny.cz/fuksam
Samotný procesor bez jakékoliv periferní součástky (spíše jednotky) je prakticky k ničemu. Neměl by co zpracovávat, neměl by co ovládat a řídit. Teprve další externí obvody (jinými slovy periferní obvody nebo jednotky), které k němu připojujeme, ho učiní užitečným. Uvedeme si zde množství nejrůznějších periferních obvodů, které se mi zdají užitečné a jsou jimi zastoupeny téměř všechny oblasti možného použití mikroprocesoru.
z-moravec.net
O autorovi Momentálně dokončuji doktorát na přírodovědecké fakultě MU. Vyskytuji se převážně na ústavu chemie, kde mimo jiné pracuji jako IT technik (správa PC a serverů, tvorba webů). V rámci dokotorátu se zabývám převážně přípravou metallofosfonátových materiálů a jejich analýzou (TG/DSC, povrchová analýza, NMR, IR, atd.). Od září 2007 učím chemii na VOŠ restaurátorské v Brně. Mé hlavní zájmy jsou chemie (anorganická a materiálová), programování (PHP, .NET, perl, java, občas C), focení, sport a elektronika. Bohužel na elektroniku už nemám čas ani prostor, takže toto téma pomalu, ale jistě upadá do zapomnění (update 2009, po dlouhé době mě začíná elektro zase trochu živit).
brinda.cz
Během mé školní docházky vzniklo několik referátů, seminárních prací a dalších výtvorů. Dávám zde k dispozici ty, které přežily mnohá formátování a další nepřízně osudu/OS Windows. V dnešní době už jsou některé neaktuální a zastaralé, jiné zase obsahovaly chyby už při vytvoření, mnohé bych nyní napsal také diametrálně odlišně. Berte je, prosím, s rezervou - je to mix od primy až po současnost.
Otevře stránky Fulltextové vyhledávání na celém serveru
Digitalizované odborné knihy
Velká encyklopedie pojmů a zkratek
Česko - anglicko - německý technický slovník
Klasický katalog firem, služeb a stránek
OnLine překladač  vět a textů (nepoužívá Google)
Stránky pro chvíle oddechu od studia, relaxace
Katalog českých firem dle technologií
Internetový odkazník
 Wikipedie   Seznam stránek   Kapitoly témat   Významné servery   Klíčová slova 

Otevře hlavní stranu společnosti AmaPro